Рентгенодіагностичне відділення лікарні №4 Чернігівської міської ради

Рентгенодіагностичне відділення є окремим структурним підрозділом лікарні №4 Чернігівської міської ради і надає спеціалізовану рентгенодіагностичну допомогу амбулаторним та стаціонарним пацієнтам лікарні.

У своїй діяльності персонал відділення керується Законом України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", наказом МОЗ України №340 від 28.11.1997р. "Про удосконалення організації служби променевої діагностики та променевої терапії", розпорядженнями місцевих органів влади та адміністрації установи, органів санепіднагляду та радіаційного контролю.

Відділення відповідає санітарно-гігієнічним вимогам щодо облаштування кабінетів та експлуатації рентгенівських апаратів. Лікарня має ліцензію, видану Північною державною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки на роботу з використання джерел іонізуючого випромінювання.

Кабінет рентгенодіагностики оснащений рентгенодіагностичним апаратом що дозволяє виконувати як класичні рентген знімки так і проводити просвічування організму рентгенівським випромінюванням в режимі реального часу.

Кабінету флюорографії має сучасний цифровий апарат ФЦОЗ-8, обладнаний високочастотним генератором і сучасною рентгенівською трубкою, які забезпечують точно дозований вихід рентгенопроменів для отримання якісних знімків та зниження променевого навантаження на пацієнта. Великою перевагою апарата є: низька доза опромінення пацієнта та персоналу, миттєве отримання рентгенівського зображення та неперевершена якість зображення.

У відділенні працюють кваліфіковані лікарі Максименко А.М. та Герасименко Г.М., досвідчені рентген-лаборанти Заворотна Л.М., Барабаш О.А., Шека О.С.

Основні завдання

Метою діяльності є своєчасне та якісне проведення рентгенологічних досліджень пацієнтам у відповідності до направлень лікуючих лікарів.

Важливо: У направленні хворого на рентгенологічне дослідження в амбулаторній картці або в історії хвороби повинно бути обгрунтування показань та конкретна мета дослідження. Якщо цього немає або у направленні міститься формулювання типу "обстеження", рентгенологічне дослідження не проводиться (п.1.2. наказу МОЗ України №340 від 28.11.1997р. "Про удосконалення організації служби променевої діагностики та променевої терапії").

Оформлення та надання висновків за результатами обстежень проводиться не пізніше наступного дня після дослідження.

У разі необхідності уточнення діагнозу лікар-рентгенолог може призначити додатково іншу проекцію рентгенологічного дослідження, попросити надати рентген-архів (попередні знімки) або направити на консультацію в спеціалізовані медичні заклади області (протитуберкульозний або онкологічний диспансер).

 

 Основні напрями роботи:

Виходячи із специфіки лікарні відділення проводить рентгенографію дихальної та кістково-м’язової систем.

1. Традиційна рентгенографія органів і систем з одержання знімків.

 

Серед нозологій дихального апарату:

- аномалії та вроджені вади розвитку легень і бронхів

- запальні захворювання легень (специфічні – туберкульоз, неспецифічні – пневмонії)

-  пухлини легень

- захворювання плеври

- захворювання середостіння

- запалення навколоносових пазух

 

Серед нозологій кістково-м’язової апарату: 

- порушення розвитку

- травматичні пошкодження

- запальні захворювання суглобів (остеомієліт, ревматоїдний артрит)

- дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів (деформуючий остеоартроз, асептичний некроз, остеопороз, «п’яточна шпора»)

- патологія хребта (аномалії розвитку, травми, спондилолістез, спондилоартрит, сколіоз, міжхребцевий остеохондроз, хвороба Бєхтєрєва)

- пухлини і пухлиноподібні ураження

 

2. Рентгеноскопія стравоходу, шлунка, тонкого та товстого кишківника з застосуванням рентген-контрастного засобу, що містить барія сульфат. На сучасному етапі технічне забезпечення апарата дозволяє проводити рентгенологічне дослідження стравоходу та шлунку, але провідна роль діагностики хвороб верхнього відділу ШКТ належить ендоскопії.

 

3. Цифрова флюорографія з метою раннього виявлення захворювань легень та інших органів грудної клітини.

Важливо: флюорографія ОГК не є методом вибору діагностики запалення легень, а є лише масовим скринінгом епідеміологічно значущих захворювань легень (туберкульоз, онкопатологія). В разі підозри на пневмонію – показана традиційна рентгенографія ОГК.

 

4. Розробка оптимальних діагностичних алгоритмів як пріоритету діагностичної тактики, а саме: більш ефективна діагностика пенсіонерів, у яких домінує поліорганна патологія і проведення активної діагностики серед працездатних передпенсійного віку.

5. Удосконалення якості променево-діагностичного процесу та мінімізація діагностичних помилок.

6. Надання консультативної допомоги з питань рентгенодіагностики пацієнтам та лікарям нашої лікарні.

 Контакти:

14000, м. Чернігів, вул. Текстильників, 36 (1-й поверх)